Instruktorzy PZA

To nasza kadra szkoleniowa
Instruktor PZA, Instruktor wspinaczki sportowej AWF

Waldemar Kwiatkowski

Instruktor wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu nr. licencji 534, Instruktor Wspinaczki Sportowej (nr legitymacji WWF/6910) na Akademii Wychowania Fizycznego im. J.Piłsudskiego w Warszawie.
Przygodę ze wspinaczką zacząłem na kursie u Bogdana Krauze w 2002 roku. Oprócz wiedzy Bogdan przekazał mi również pasję i miłość do wspinania. Od tamtej pory wspinam się nieprzerwanie w skałach i górach, zimą i latem. Swoje doświadczenie zdobywałem wspinając się zarówno w Tatrach, Dolomitach, Alpach Francuskich czy Mali w Afryce Zachodniej. Jako wspinacz zdecydowanie preferuję wspinaczkę OS, jest najbardziej angażująca i daje najwięcej satysfakcji. Staram się cały czas rozwijać swoje umiejętności, wspinać się w różnych rejonach skałkowych i górskich. Po 20 latach wspinania, mogę przytoczyć słowa Bogdana Krazue, z którymi w pełni się zgadzam „Wspinanie to coś więcej niż sport, to sposób na życie.”

Wykaz moich przejść tradowych i sportowych na thecrag.com oraz 8a.nu
Przejść górskie w panelu Polskiego Związku Alpinizmu oraz Klubu Wysokogórskiego Kraków

Instruktor PZA, Instruktor Narciarstwa SITN PZN, Ratownik TOPR

Mikołaj Bielański

Instruktor Narciarstwa Wysokogórskiego PZA, Ratownik Ochotnik TOPR, Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA, nr licencji PZA: 419. Instruktor Narciarstwa Zjazdowego SiTN PZN, Instruktor Sportu: narciarstwo alpejskie (MENiS).
Jeżdżę na nartach od 6-go roku życia, od ponad 20 lat uczę jazdy na nartach, a od 2015 szkolę jako Instruktor Narciarstwa Wysokogórskiego PZA z rozszerzonymi uprawnieniami do Kursów Turystyki Zimowej. Na swoim koncie mam wielokrotne starty w międzynarodowych zawodach skialpinistycznych, oraz wiele zjazdów z tatrzańskich wierzchołków i przełęczy. Wspinam się od czternastu lat zarówno latem jak i zimą. Zwiedziłem wiele rejonów całej Europy, od południowo europejskich wapieni, poprzez alpejskie granity, czeskie piaskowce, jurajskie piony, i tatrzańskie trawy😊. Do swoich najlepszych przejść mogę zaliczyć: w Tatrach indywidualne przejście Wariantu R VIII+/XI-, czy Sadusia IX (wzespole) na Mnichu, poza tym poprowadziłem Kastratora IX- na Młynarczyku. W Alpach moje najciekawsze przejścia to droga Bonattiego na Grand Capucin 7a+, czy Droga Szwajcarska 7b. Udało mi się też dotrzeć do mitycznego Naranjo de Bulnes w Austurii (Hiszpania). Na „naszej” Jurze osiągnąłem maksymalnie VI.5+/6 RP, a poza Polską kilka 7c OS. Oprócz tego wspinałem się też w czeskich piaskowcach pokonując trudności Xb RP. Poza wspinaniem z górami łączy mnie to, że w 2014 zostałem ratownikiem ochotnikiem TOPR. Na co dzień jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.